2018 FULL RESULTS

Name Category Time
Participants sorted by time
Joachim Posanz M 45   2:54.87  
Dave Budge M 35   3:11.84  
Jan Pipis M Open   3:12.11  
Matt Coulthard M 35   3:13.68  
Robert Budge M 35   3:18.18  
John Gregory M 30   3:19.01  
Magnus Metje M Open   3:19.81  
Lee Phillips M 40   3:23.94  
Terry Funnel M Open   3:27.78  
Grant Lakin M Open   3:27.97  
Peter Wakefield M Open   3:29.5  
Paul Quinton M 40   3:30.4  
Richard Wilds M 40   3:31.78  
Thomas Bogovits M Open   3:32.37  
Stuart Long M 30   3:39.81  
Matt Yapp M 30   3:40.44  
Carsten Janßen M Open   3:41.03  
Gavin Gillings M 35   3:41.79  
Aaron Childs M 30   3:42.54  
Marc Howson M 30   3:43.61  
Richard Shevlin M Open   3:44.35  
Steffen Schwarz M 35   3:47.94  
Paul Burrows M 40   3:52.18  
Miroslav Michlovský M 35   3:52.67  
Karsten (kala) Kohrs M 45   3:53.54  
Dan Bathurst M 35   3:54.22  
Jens Walter M 45   3:54.5  
Kris Illingworth M 35   3:54.65  
Scott Clarke M Open   3:55.22  
Troy Kurtis Finbow M Open   3:55.49  
Chris Webb M 30   3:57.6  
Lee Sims M 40   3:57.92  
Uwe Heise M 45   3:58.09  
David Nightingale M Open   3:58.19  
Craig Smith M 30   3:58.22  
Mark Harrison M 45   4:00.78  
Dean Keeber M 40   4:03.5  
Luca Crisafulli M Open   4:03.5  
Andreas Beinroth M 30   4:03.93  
Chris Mattingley M 35   4:04.16  
Matthew Lee M 35   4:04.47  
Bryn Jones M 35   4:04.62  
Marc Waddingham M 35   4:06.75  
Ryan Anderson M 30   4:09.03  
Andreas Gaßner M 45   4:09.28  
Christopher Trendowicz M 35   4:13.15  
Lee Smith M Open   4:13.53  
Dominic Norcross M 40   4:14.63  
Edward Powell M 40   4:16.72  
Lee Rees M 30   4:17.32  
Jeremy Bayes M 30   4:17.63  
Kevin Chambers M 35   4:17.93  
Edvinas Noreikis M 30   4:18.59  
Chris Ward M 30   4:18.87  
Thomas Schragner M 50   4:20.47  
Ben Ward M 30   4:21.9  
Adam Moseley M 30   4:22.16  
Ben Whateley-harris M 35   4:22.25  
Haydn Ralph M 30   4:23.31  
Michael Joseph M 50   4:23.32  
Reece Horton M Open   4:24.09  
Bradley Harding M 30   4:25.89  
Liam Horrigan M 35   4:26.34  
Patrick Vierhaus M Open   4:26.81  
Andrew Eastwood M 40   4:27.38  
Joe Spencer M 35   4:27.5  
Marc Albers M 45   4:27.68  
Mark Hardingham M 45   4:28.84  
Kay Rosenkranz M 40   4:30.56  
Chris Dominy M Open   4:30.85  
Aj Philipsen M 35   4:30.93  
Paul Burns M 30   4:33.19  
Matthew Dear M 30   4:33.4  
Huw John M 30   4:34.97  
Ashley Barratt M Open   4:35.41  
Stephen Smith M 45   4:35.9  
Daniel Hardy-stotz M 35   4:36.18  
Alan Smith M 50   4:36.31  
Bobby Petrov M Open   4:38.62  
Pavlína Havlenová F Open   4:39.41  
Graham Burbidge M 35   4:39.91  
Jack Rowland M Open   4:41.06  
Adam Tubby M Open   4:41.75  
Adam Price M Open   4:43.34  
Robert Green M 50   4:44.54  
Luis De Goñi - Parks M 40   4:45.72  
Sean Evans M 30   4:46.86  
Lewis Blackburn M Open   4:47.38  
Rob Morris M 45   4:48.19  
Chesney Conu-heywood M Open   4:48.53  
Alexander Smith M 35   4:51.72  
Markie Van Allen M 40   4:51.91  
Joshua Szikora-warmington M Open   4:52.97  
Nigel Etherington M 45   4:55.9  
Adam Zielinski M 35   4:58.66  
Ben Longworth M 35   5:00.63  
David Mayfield M 30   5:01.53  
Gareth Whittaker M 30   5:02.47  
Dominic Whittaker M Open   5:03.28  
Anthony Wichelow M 40   5:03.47  
Robert Horváth M 30   5:09.34  
Steven Horsley M 35   5:10.94  
Marcus Van Den Oetelaar M 35   5:15.34  
Gert Struck M 50   5:16.07  
Matt Lee M 30   5:16.63  
Jamie Keane M 30   5:17.35  
Dirk Fuhrmann M 50   5:17.91  
Andy Gilmour-jones M Open   5:20.78  
Geoff Young M 45   5:22.62  
Craig Rayner M 30   5:22.78  
Stephen Pettitt M Open   5:26.18  
Olly Temperley M 30   5:29.19  
Richard Mortimer M 40   5:33.06  
Thomas Marchant M Open   5:35.55  
William Fellows M Open   5:40.81  
Stephen Jones M 35   5:43.06  
Robert Cox M Open   5:43.72  
Simon Phillips M 45   5:48.53  
David Pitwood M 35   5:49  
Roy Wilsher M 50   5:51.21  
Hans-jürgen Vogt M 50   5:57.07  
Simon Wallis M Open   5:58.21  
Hugo Ferreira M Open   5:59  
Sam Linton M Open   5:59.01  
Emily Crawford F 35   6:02  
Petra Buresch F 35   6:00  
Hannah Hawkins F 35   6:00  
Amy Lynex F Open   6:00  
Lisa Whitehead F Open   6:00  
Simon Hewitt M 50   6:00  
Mark Hill M 50   6:00  
Nageshwar Mohan Pawar M Open   6:00  
Adam Strizak M Open   6:00  
Luis Galvão M Open   6:00  
Danielle Chinn F 35   6:00  
Pravin Bodkhe M Open   6:00  
Natalino Monteiro M Open   6:00  
Roger Roberts M 45   6:00  
Andrea Posanz F 35   6:00  
Rez Ahmet M 50   6:00  
Joe Nunn M Open   6:00  
Matthew Baxter M Open   6:00  
Tom Andrew Whiteley M 30   6:00  
Darren Burley M 45   6:00  
Ronald Hill M Open   6:00  
Rachael Lawson F Open   6:00  
Isabella Ryan F Open   6:00  
Jéssica Carvalho F Open   6:00  
Barry Webster M 50   6:00  
Kevin Vogel M 30   6:00  
Sasha Acheson F Open   6:00  
David Johnson M 50   6:00  
Warren Rodwell M 30   6:00  
Mark Lazenby M 45   6:00  
Richard Rout M 45   6:02  
Gemma Salter F 35   6:05  
Sean Nunkoosing M Open   6:05  
Andrew Kelly M 35   6:07.84  
Lucy Durrant F 35   6:10  
Kelly Ronson F Open   6:10  


RELAY TEAM RESULTS



PLACE# Team Name Time
1 Forced entry    2:19.56   
2 Anglo-Czech Fire Lions    2:22.62   
3 TFAXCROSS Germany    2:27.9   
4 TFA Team Sauerland    2:38.63   
5 Bucks Mighty Ducks    2:40.12   
6 Humberside    2:43.09   
7 Leicestershire Lions    2:43.62   
8 Suffolk Hot Shots    2:50.87   
9 Die Niedersachsen Germany    2:51.66   
10 Team Austria    2:52.31   
11 Mildenhall Marauders    2:58.8   
12 Forged in Fire    3:06.84   
13 CharlieBravo    3:07.06   
14 Wozza's Boys    3:12.25   
15 Hertfordshire Heroes    3:14.44   
16 Worcester Retained    3:17.69   
17 Firefighters For Christ    3:22.42   
18 Team India    3:28.25   
19 Pembrokeshire Command    3:28.72   
20 Suffolk Seniors    4:28.31